Wybieramy umywalkę do łazienki

Remont łazienki to jedna z najważniejszych inwestycji w każdym mieszkaniu. Z tego względu powinniśmy przyłożyć dużą ilość starań, aby wszystkie zakupione elementy ze sobą współgrały. Zarówno na poziomie funkcjonalnym, jak i estetycznym. Dotyczy to również umywalek. Jakie modele są najlepsze? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Różne sposoby montażu

Jedną z podstawowych kwestii, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest sposób montażu interesującego nas modelu. W największym uogólnieniu możemy podzielić umywalki łazienkowe na modele stojące oraz wiszące – więcej typów. Jeżeli nie posiadamy przestronnej łazienki zawsze powinniśmy stawiać na modele stojące. Mogą być one położone zarówno na blacie, jak i na meblach łazienkowych

Decydując się na tego rodzaju rozwiązanie zyskujemy dużą ilość dodatkowej przestrzeni, którą możemy dowolnie wykorzystać. Jeżeli wybrany przez nas model został osadzony na meblu łazienkowym zyskujemy przestronną szafkę. Z kolei, jeżeli umywalka została położna na blacie zyskujemy estetyczny i funkcjonalny blat, który może posłużyć do przechowywania kosmetyków.

Najlepszy materiał na umywalki łazienkowe

Poszczególne modele mogą być wykonane z tak odmiennych materiałów jak ceramika, marmur, granit, szkło, stal emaliowana, drewno czy też z materiałów kompozytowych. To, jaki materiał sprawdzi się najlepiej w przypadku naszej łazienki jest uzależnione przede wszystkim od naszych oczekiwań. Nie ulega wątpliwości, iż z wyjątkiem stali emaliowanej każdy z podanych materiałów może posłużyć do stworzenia umywali łazienkowej.

Jeżeli stawiamy na klasykę powinniśmy wybrać model wykonany z ceramiki. Ten ponadczasowy materiał zaopatrzony w dodatkową warstwę z cząsteczkami srebra oraz tytanu uchroni powierzchnię przed rozwojem drobnoustrojów oraz nie dopuści do rozwoju kamienia. Z kolei decydując się na marmur lub granit uzyskamy model odznaczający się wyjątkowymi walorami estetycznymi oraz unikatową wytrzymałością. Jeżeli posiadamy łazienkę w stylu nowoczesnym warto rozważyć montaż modelu wykonanego ze szkła.