Kapsułki do prania dla wymagających

kapsułki do prania

Od wielu lat na rynku środków piorących następuje ewolucja. Wiele osób odchodzi od proszków. Są one po prostu mniej poręczne. Ich opakowania – te ekonomiczne – ważą niekiedy blisko 5 kg, a nawet więcej. Zajmują sporo miejsca. Poza tym ich długotrwałe przechowywanie grozi zbryleniem, co potem utrudnia użycie. Dlatego coraz bardziej popularna staje się alternatywa w postaci kapsułek piorących. Warto wiedzieć jednak, które produkty są najbardziej wartościowe.

Detergenty z supermarketów, a artykuły specjalistyczne

kapsułki do prania

Większość konsumentów bezrefleksyjnie robi zakupy w sklepach wielkogabarytowych. Inni szukają chemii sprowadzanej zza granicy – szczególnie z Niemiec. Tymczasem wypada wspierać rodzimą gospodarkę i sięgać po krajowe produkty. Oczywiście z korzyścią dla własnych potrzeb. Kapsułki do prania, które pochodzą od polskiego producenta, wyjątkowo skutecznie usuwają zabrudzenia. Przy tym są przyjazne dla tkanin, ludzkiej skóry i środowiska.

Marki, na które warto zwracać uwagę 

Najlepiej robić zakupy świadomie. Dzięki temu można zoptymalizować efekty prania, tzn. dłużej cieszyć się ubraniami czy pościelą, a także zaoszczędzić pieniądze. Godne polecenia kapsułki do prania to:

  • Clever – cała linia, zarówno do kolorów, jak i do białego, wyprodukowana na bazie 3 enzymów i 3 detergentów, w tym wersja hipoalergiczna oraz ekologiczna,
  • Dr. Prakti – skuteczne już w temperaturze 20 stopni,
  • Spiro – dedykowane do prania jeansów i tkanin kolorowych,
  • Purox – chroniące przed odbarwianiem i farbowaniem.