Jak prać białe tkaniny?

proszek do białego

Każdy z nas z pewnością posiada w swojej szafie białą koszulę, czy inny element garderoby w tym właśnie kolorze. Niemniej jednak zdajemy sobie sprawę również z tego, że takie tkaniny niezwykle łatwo jest zaplamić, a co więcej, mają one tendencję do tego, by po kilku praniach nieco zmienić swój kolor. Wówczas nie możemy cieszyć się już śnieżnobiałą bluzką, a jedynie taką, która stała się lekko żółta i nie prezentuje się już najlepiej. Oczywiście by zachować biel tkanin trzeba je odpowiednio prać. Jak więc to robić?

Jak prać białe tkaniny?- podstawowe informacje

Pranie białych tkanin z pewnością nie należy do najłatwiejszych zadań. Niemniej jednak już na wstępie warto zastosować się do podstawowych wskazówek. Otóż:

  • odpowiednia segregacja- białe części garderoby pod żadnym pozorem nie mogą być prane w towarzystwie tkanin kolorowych. Nawet jeśli one nie farbują, to i tak podczas prania unoszą się cząsteczki barwnika, które mogą mieć przykre skutki.
  • proszek do białego- wysokiej jakości proszek do białego to podstawa sukcesu, by zachować śnieżną biel ulubionej bluzki.
  • wybielacz- od czasu do czasu do prania można dolać również odrobinę wybielacza, by odświeżyć kolor.
proszek do białego

Pranie białych tkanin- jak zrobić to dobrze?

Białe tkaniny należy prać w temperaturze nie przekraczającej 60 stopni Celsjusza. Co więcej, delikatniejsze bluzki czy też białą bieliznę warto prać w specjalnej siatce. Można pokusić się również o dodanie płynu do białych tkanin, który ma właściwości ochraniające kolor. Dzięki temu każda biała bluzka po wyjęciu z pralki, zachowa swój piękny kolor.