Zalety i wady baterii podtynkowych prysznicowych

ZESTAW NATRYSKOWY PODTYNKOWY REA LUNGO BLACK CZARNY + BOX

Choć w niemalże każdym domu można znaleźć baterię prysznicową, to w różnych mieszkaniach widuje się ich różne odmiany. Coraz częściej stawia się jednak na baterie podtynkowe prysznicowe, czyli po prostu instalacje ukryte wewnątrz ścian, zwykle nawet niedające się zobaczyć. Taki sposób montażu ma oczywiście wiele zalet, które są cenione w łazienkach zaaranżowanych w każdym stylu. Niestety ma ono także wady, dlatego instalacjom podtynkowym daleko do całkowitego upowszechnienia. W tym artykule zostaną omówione „obie strony medalu” baterii podtynkowych, tak aby czytelnicy mogli zdecydować, czy to rozwiązanie spełnia ich potrzeby.

Pozytywne aspekty baterii prysznicowej ukrytej w ścianie

Największą zaletą wydaje się wygląd takiej instalacji, czy też jego brak. Rury, syfony i łączenia prawie nigdy nie wyglądają dobrze w łazience, zwłaszcza gdy pojawią się na nich zacieki. Ukrycie ich w ścianie pozwala nie tylko na pozbycie się problemu, ale również daje miejsce na wstawienie innych elementów aranżacyjnych. Ponadto takiej instalacji nie trzeba czyścić, a bateria jest chroniona przed wieloma wypadkami, które mogłyby ją uszkodzić. Na dodatek w przypadku instalacji podtynkowej można sobie pozwolić na zamontowanie zaworów i wajch do obsługi prysznica w dowolnym miejscu na ścianie oraz w dowolnej ilości.

Argumenty przeciw montażowi baterii podtynkowych

W zasadzie samo używanie tego rodzaju nie ma tyle wad co jego montaż i ewentualny demontaż. Rozmieszczenie rur trzeba dokładnie zaplanować, po czym muruje się je w wykutych miejscach na ścianie. W przypadku budowania nowej łazienki to niewielki problem, ale gorzej jest wtedy gdy instalacja ulegnie awarii. O ile istnieją modele, które pozwalają dostać się do instalacji poprzez samo zdjęcie armatury ze ściany, to zdecydowana większość wymaga jednak całkowitego rozbierania ścian w poszukiwaniu usterki. Stąd wynika kolejna wada baterii prysznicowych podtynkowych – cena. Z racji, że trzeba jak najbardziej zminimalizować ryzyko awarii instalacji, to konieczny jest montaż baterii prysznicowych z wysokiej półki cenowej. Więcej informacji i produktów znajdziesz na stronie sklepu: https://lazienka-rea.com.pl/baterie-lazienkowe/baterie-prysznicowe-lazienkowe.html.