Gdzie najlepiej sprawdzi się gres techniczny?

Jest niezwykle popularnym materiałem, który stosuje się często jako element wykończeniowy ścian i podłóg. Gres techniczny świetnie się sprawdza nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz budynków. Jest dostępny w wielu odmianach, a lista jego zalet jest wyjątkowo długa. Sprawdź, co warto wiedzieć o płytkach gresowych!

Cechy gresu technicznego

Gres techniczny występuje najczęściejn w postaci płytekze szlachetnej kamionki, która stanowi mieszankę takich skłądników jak:

  • skaleń,
  • glina,
  • kaolin,
  • drobno zmielony piasek kwarcowy,
  • barwniki mineralnych.

To właśnie od proporcji zastosowanych skłądników zależą właściwości oraz wygląd gresu. Wyjątkowe właściwości użytkowe gresu technicznego są wynikiem zastosowanej w produkcji tego materiału technologii. odwiedź i przejrzyj asortyment na https://home100.pl/gres-techniczny

Jak powstaje gres techniczny?

Płytki gresowe po uformowaniu w odpowiedni kształt poddaje się bardzo silnemu naciskowi na prasach, a następnie precyzyjnej obróbce termicznej. Gres techniczny wypala się wbardzo wysokiejn temperaturze, która wynosi niemal 1300 stopni Celsjusza.

Dzięki temu ten materiał charakteryzuje się znakomitątwardością, która wynosi 8-9 w skali Mohsa. Tym samym gres jest bardzo trwały i niemal całkowicie odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.